Resultater – Night Trail Fovslet 18/19

2019-01-10
D3 (13 / 13) Tid Efter
1. Marie-Louise Jørgensen Kolding KFUM atletik og motion 17:58
2. Annesofie Jacobsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 26:31 +8:33
3. Trine Eg Kolding Orienterings Klub 26:33 +8:35
4. Lene Koch Kolding Orienterings Klub 26:55 +8:57
5. Kaeli Schütz Design- og Idrætsefterskolen Skamling 27:42 +9:44
6. Isabel Neuper Kjeldal Design- og Idrætsefterskolen Skamling 29:50 +11:52
7. Anne Sofie Motzkus Kolding Orienterings Klub 31:32 +13:34
8. Marie Hofman Hansen Kolding Orienterings Klub 35:38 +17:40
9. Louise Ludvig Team Ludvig 35:40 +17:42
10. Julie Benborg Design- og Idrætsefterskolen Skamling 45:42 +27:44
11. Hanna Hansen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:40 +29:42
12. Signe Quitzau Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:42 +29:44
13. Trine Gydesen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:51 +29:53
D6 (10 / 10) Tid Efter
1. Emely Ravn Middelfart 36:31
2. Christa Blach Kolding Orienterings Klub 36:42 +0:11
3. Rikke Binder Design- og Idrætsefterskolen Skamling 38:27 +1:56
4. Dorthea Jørgensen Kolding KFUM atletik og motion 40:36 +4:05
5. Kate Nielsen OK SNAB 52:55 +16:24
6. Jane Ravn Bording Taulov Motion 1:00:17 +23:46
7. Hedvig Marthinus Taulov Motion 1:00:18 +23:47
8. Karina Bech Christiansen Gråsten 1:10:15 +33:44
9. Jeanett Søndergaard Aabenraa 1:10:20 +33:49
  Tenna Hansen Kolding Ej startet
D9 (10 / 10) Tid Efter
1. Kristina Schou Madsen Kristina Extreme running 54:07
2. Marianne Bjergegaard Runners DK vejle 1:04:04 +9:57
3. Kristina Holmgaard Vejen Friskole 1:07:25 +13:18
4. Katrine Hansen Sønderborg 1:13:57 +19:50
5. My Thai Sønderborg 1:16:49 +22:42
6. Joan Jørgensen Sønderborg 1:16:57 +22:50
7. Malene Anker Hansen Chrstiansfeld 1:24:00 +29:53
8. Kristina Uldahl Hjort Kolding 1:24:03 +29:56
  Anne Høj Askov Mudeaters Ej startet
  Heidi Holt Kolding Motion Ej startet
H3 (10 / 10) Tid Efter
1. Mads Hjuler Sørensen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 19:17
2. Phillip Hansen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 20:03 +0:46
3. Palle Skov KHMD 20:17 +1:00
4. Andreas Bonde Madsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 21:20 +2:03
5. Adam Rosenlund Tørring Kolding Orienterings Klub 22:31 +3:14
6. Jørgen Albrechtsen BAG Kolding 22:42 +3:25
7. Jesper Andersen Kolding Orienterings Klub 22:44 +3:27
8. Per Eg Kolding Orienterings Klub 24:16 +4:59
9. Frederik Nørgaard Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:43 +28:26
  George Foster Kolding Orienterings Klub Ej startet
H6 (15 / 15) Tid Efter
1. Søren Eg Kolding Orienterings Klub 35:02
2. Peter Nymann Kolding Orienterings Klub 35:53 +0:51
3. Nicolai Wind Kolding Orienterings Klub 35:55 +0:53
4. Michael Nygaard RoadKill 36:31 +1:29
5. Simon Pontoppidan Middelfart 39:23 +4:21
6. Kenneth Zimmer Kolding Orienterings Klub 41:04 +6:02
7. Steen Sig Andersen Kolding Orienterings Klub 43:21 +8:19
8. Jesper Poulsen Kolding orienteringsklub 43:38 +8:36
9. Christian B. Hansen Kolding Orienterings Klub 47:34 +12:32
10. Erik Stæhr LEGO Run 48:06 +13:04
11. Storm Stjerne Thomsen Randbøl 1:00:38 +25:36
12. Bo Stjerne Thomsen Randbøl 1:00:40 +25:38
13. Benjamin Grubbe Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:02:00 +26:58
14. Anton Kongsted Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:02:03 +27:01
  Jesper Buk Larsen Bayern AutoGroup Kolding A/S Ej startet
H9 (19 / 19) Tid Efter
1. Kasper Busk Kolding Orienterings Klub 50:00
2. Torben Holt Kolding Motion 51:58 +1:58
3. René Nygaard Antvorskov Lunderskov Løbeklub 58:45 +8:45
4. Morten Block Kolding 1:01:02 +11:02
5. Jens Biel Ludvig Team Ludvig 1:01:43 +11:43
6. Nikolaj Ib Boskov Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:02:36 +12:36
7. Tage Holst Hjarup Trailrunners 1:03:10 +13:10
8. Thomas W. Nørholm Kolding 1:03:49 +13:49
9. Claus Markmann Kempel Kolding 1:03:55 +13:55
10. Jan Lund Petersen Kolding 1:03:59 +13:59
11. Jesper Lund Sørensen Lunderskov Løbeklub 1:05:24 +15:24
12. Martin Berg Hansen Vamdrup 1:12:13 +22:13
13. Sebastian Møller Kolding Orienterings Klub 1:14:59 +24:59
14. Michael Møller Kolding Orienterings Klub 1:15:01 +25:01
15. Johan Renner Pedersen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:16:19 +26:19
16. Tais Mortensen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:16:58 +26:58
17. William Lüders Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:17:08 +27:08
  Bent Jensen Fredericia Løbeklub Ej startet
  Lau Bernberg Madsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet

Oprettet af MeOS 3.5.916 (U2): 10-01-2019 20:57:56