Resultater – Night Trail Hylkedal 18/19

2018-12-13
D-3 (17 / 17) Tid Efter
1. Marie-Louise Jørgensen Kolding KFUM atletik og motion 17:37
2. Vivi Anderassen Kolding 23:56 +6:19
3. Susanne Højholt Kolding Orienteringsklub 25:15 +7:38
4. Kaeli Schütz Design- og Idrætsefterskolen Skamling 26:43 +9:06
5. Marie-Louise Mouritsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 27:30 +9:53
6. Annesofie Jacobsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 27:31 +9:54
7. Isabel Neuper Kjeldal Design- og Idrætsefterskolen Skamling 27:32 +9:55
8. Lene Koch Kolding Orienteringsklub 27:34 +9:57
9. Line Jespersen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 28:44 +11:07
10. Thea Nørgaard Design- og Idrætsefterskolen Skamling 29:21 +11:44
11. Marie Hofman Hansen Kolding Orienteringsklub 33:33 +15:56
12. Annika Isaksen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:43 +30:06
12. Signe Quitzau Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:43 +30:06
14. Julie Benborg Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:53 +30:16
15. Trine Gydesen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:55 +30:18
16. Johanne Hermann Matzen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:59 +30:22
  Trine Staugaard Kolding Orienteringsklub Ej startet
D-6 (9 / 9) Tid Efter
1. Christa Blach Kolding Orienteringsklub 39:49
2. Dorthea Jørgensen Kolding KFUM atletik og motion 40:35 +0:46
3. Diana Finderup Jessen Ok HTF 48:44 +8:55
4. Jane Ravn Bording Taulov Motion 1:01:07 +21:18
5. Hedvig Marthinus Taulov Motion 1:01:09 +21:20
6. Karina Bech Christiansen (Gråsten) 1:10:34 +30:45
7. Jeanett Søndergaard (Aabenraa) 1:10:40 +30:51
  Mette Hansen Kolding Ej startet
  Tenna Hansen (Kolding) Ej startet
D-9 (7 / 7) Tid Efter
1. Anne Høj Askov Mudeaters 1:04:23
2. Marianne Bjergegaard Runners DK vejle 1:05:40 +1:17
3. Kristina Holmgaard Vejen Friskole 1:08:45 +4:22
4. Malene Anker A & M 1:11:21 +6:58
5. Katrine Hansen (Sønderborg) 1:20:09 +15:46
6. My Thai (Sønderborg) 1:24:16 +19:53
7. Joan Jørgensen (Sønderborg) 1:24:24 +20:01
H-3 (12 / 12) Tid Efter
1. Peter Frandsen Kolding Orienteringsklub 17:18
2. Mikkel Madsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 18:12 +0:54
3. Victor Kudsk Design- og Idrætsefterskolen Skamling 21:18 +4:00
4. Frederik Nørgaard Design- og Idrætsefterskolen Skamling 21:19 +4:01
5. Sebastian S. Wind Kolding Orienteringsklub 22:15 +4:57
6. Lucas Dybdal Andreasen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 23:12 +5:54
7. Marcus Flaathen Nielsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 24:33 +7:15
8. Esben Fjerbæk Jensen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 25:42 +8:24
9. Matthias Greve Design- og Idrætsefterskolen Skamling 28:44 +11:26
10. Albert Kjær Design- og Idrætsefterskolen Skamling 32:30 +15:12
11. Mickey Grønbjerg Madsen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 47:41 +30:23
  Jan Lottenburger Kolding Orienteringsklub Ej startet
H-6 (9 / 9) Tid Efter
1. Lasse Therkildsen Kolding Orienteringsklub 33:49
2. Mathias Finderup Jessen Ok HTF 38:43 +4:54
3. Steen Sig Kolding Orienteringsklub 44:18 +10:29
4. Jesper Poulsen Kolding Orienteringsklub 47:00 +13:11
5. Christian B. Hansen Kolding Orienteringsklub 49:58 +16:09
6. Lech Risby Kolding 51:11 +17:22
7. Gunnar Hansen Kolding Orienteringsklub 54:33 +20:44
8. Rune Tronier Sørensen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 57:44 +23:55
  Jesper Buk Larsen Bayern AutoGroup Kolding A/S Ej startet
H-9 (20 / 20) Tid Efter
1. Kasper Busk Kolding Orienteringsklub 50:19
2. Torben Holt Kolding Motion 55:20 +5:01
3. Henrik Jørgensen Kolding Motion 55:24 +5:05
4. Claus Christensen Øster Lindet 56:45 +6:26
5. Jørgen Fløe Fredericia Løbeklub 57:13 +6:54
6. Tage Holst Hjarup Trailrunners 58:55 +8:36
7. Bent Jensen Fredericia Løbeklub 1:01:33 +11:14
8. Thomas Nørholm (Kolding) 1:06:00 +15:41
9. Jørgen Albrechtsen BAG Kolding 1:06:40 +16:21
10. Kor Ruiter Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:09:16 +18:57
11. Martin Berg Hansen (Vamdrup) 1:10:36 +20:17
12. Anders Trans Sørensen A & M 1:11:16 +20:57
13. Jan Lund Petersen (Kolding) 1:12:17 +21:58
14. Johan Renner Pedersen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:13:54 +23:35
15. Sebastian Møller Kolding Orienteringsklub 1:19:21 +29:02
16. Michael Møller Kolding Orienteringsklub 1:19:24 +29:05
17. Tais Mortensen Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:20:50 +30:31
18. William Lüders Design- og Idrætsefterskolen Skamling 1:20:58 +30:39
  Jesper Lund Sørensen Lunderskov Løbeklub Ej startet
  René Nygaard Antvorskov Lunderskov Løbeklub Ej startet

Oprettet af MeOS 3.5.916 (U2): 13-12-2018 21:01:46