Resultater – Night-Trail Motocross 18/19

2018-11-29
H-3 (7 / 7) Tid Efter
1. Per Eg Pedersen Kolding Orienterings Klub 23:22
2. Valdemar Skov Nielsen Team Skov Nielsen 24:48 +1:26
3. Frank Skov Nielsen Team Skov Nielsen 24:49 +1:27
4. William Lüders Design - og Idrætsefterskolen Skamling 27:14 +3:52
5. Frederik Nørgaard Design - og Idrætsefterskolen Skamling 46:56 +23:34
  Mads Krog Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  Max Jess Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
D-3 (19 / 19) Tid Efter
1. Julie Benborg Design - og Idrætsefterskolen Skamling 24:00
2. Trine Staugaard Kolding Orienterings Klub 25:53 +1:53
3. Kaeli Schütz Design - og Idrætsefterskolen Skamling 27:04 +3:04
4. Isabel Neuper Kjeldal Design - og Idrætsefterskolen Skamling 27:12 +3:12
5. Annesofie Jacobsen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 29:01 +5:01
6. Line Jespersen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 29:07 +5:07
7. Lene Koch Kolding Orienterings Klub 31:57 +7:57
8. Marie Hofman Hansen Kolding Orienterings Klub 37:31 +13:31
9. Marie-Louise Mouritsen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 43:45 +19:45
10. Mai Christensen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 43:48 +19:48
11. Signe Quitzau Design - og Idrætsefterskolen Skamling 46:59 +22:59
12. Trine Gydese Design - og Idrætsefterskolen Skamling 47:17 +23:17
13. Tina Larsen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:01:59 +37:59
14. Annika Isaksen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:02:00 +38:00
  Freja Capion Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  Hanna Hansen Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  Marie Danielsen Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  Marie-Louise Jørgensen Kolding KFUM atletik og motion Ej startet
  Sille Fink Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
H-6 (22 / 22) Tid Efter
1. Lasse Therkildsen Kolding Orienterings Klub 30:32
2. Peter Nymann Kolding Orienterings Klub 34:14 +3:42
3. Nicolai Wind Kolding Orienterings Klub 34:17 +3:45
4. Anton Kongsted Design - og Idrætsefterskolen Skamling 40:19 +9:47
5. Jesper Buk Larsen Bayern AutoGroup Kolding A/S 41:56 +11:24
6. Steen Sig Andersen Kolding Orienterings Klub 43:59 +13:27
7. Jesper Poulsen Kolding Orienteringsklub 47:41 +17:09
8. Jan Lund Petersen Kolding 49:18 +18:46
9. Anders Tarp Aarup Løbeklub 50:48 +20:16
10. Mads Brandt Design - og Idrætsefterskolen Skamling 52:04 +21:32
11. Finn Nygaard Holsted 52:37 +22:05
12. John Petersen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 53:30 +22:58
13. Christian B. Hansen Kolding Orienterings Klub 54:34 +24:02
14. Mads Liljedahl Design - og Idrætsefterskolen Skamling 58:35 +28:03
15. Tais Mortensen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 58:37 +28:05
16. Rune Sørensen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 59:33 +29:01
17. Benjamin Rønsch Design - og Idrætsefterskolen Skamling 59:35 +29:03
18. Robert Jensen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 59:49 +29:17
19. Benjamin Grubbe Hadsen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:02:04 +31:32
  Emil Schjern Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  Gunnar Hansen Kolding Orienterings Klub Ej startet
  Jeppe Hadberg Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
D-6 (8 / 8) Tid Efter
1. Christa Balch Kolding Orienterings Klub 36:12
2. Hanne Madsen Kolding Orienterings Klub 52:27 +16:15
3. Emma Thougaard Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:00:11 +23:59
4. Hedvig Marthinus Taulov Motion 1:03:23 +27:11
4. Jane Ravn Bording Taulov Motion 1:03:23 +27:11
  Dorthea Jørgensen Kolding KFUM atletik og motion Ej startet
  Mathilde Hansen Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  Tenna Hansen Kolding Ej startet
H-9 (20 / 20) Tid Efter
1. Kasper Busk Kolding Orienteringsklub 47:25
2. Torben Holt Kolding Motion 53:56 +6:31
3. Tage Holst Hjarup Trailrunners 54:18 +6:53
4. Jonas Brix Design - og Idrætsefterskolen Skamling 59:19 +11:54
5. Nikolaj Ib Boskov Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:01:03 +13:38
6. Bent Jensen Fredericia Løbeklub 1:01:28 +14:03
7. Kor Ruiter Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:05:58 +18:33
8. Daniel Hansen Vamdrup 1:11:05 +23:40
9. Michael Møller Kolding Orienterings Klub 1:12:07 +24:42
9. Sebastian Møller Kolding Orienterings Klub 1:12:07 +24:42
11. Johan Renner Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:19:28 +32:03
12. Victor Kudsk Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:24:24 +36:59
13. Denis Bendtsen Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:24:28 +37:03
14. Martin Pasfall Design - og Idrætsefterskolen Skamling 1:25:59 +38:34
  Martin Berg Hansen Vamdrup Udgået
  Jesper Lund Sørensen Lunderskov Løbeklub Ej startet
  Jørgen Albrechtsen BAG Kolding Ej startet
  Mads Hjuler Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
  René Nygaard Antvorskov Lunderskov Løbeklub Ej startet
  Sigurd Dam Design - og Idrætsefterskolen Skamling Ej startet
D-9 (11 / 11) Tid Efter
1. Kristina Schou Madsen Kristina Extreme Running 54:00
2. Karina Dahlmann Fredericia Løbeklub 1:01:34 +7:34
3. Anne Høj Askov Mudeaters 1:04:08 +10:08
4. Kristina Holmgaard Vejen Friskole 1:08:38 +14:38
5. Marianne Bjergegaard Runners DK vejle 1:14:49 +20:49
6. Katrine Hansen Sønderborg 1:23:58 +29:58
7. Joan Jørgensen Sønderborg 1:24:04 +30:04
  Connie Kjølby FREDERICIA LØBEKLUB Ej startet
  Heidi Holt Kolding Motion Ej startet
  Jeanett Søndergaard Aabenraa Ej startet
  Karina Bech Christiansen Gråsten Ej startet

Oprettet af MeOS 3.5.916 (U2): 29-11-2018 21:09:39